Social Media

Social Media

 +48 737 436 969

(czynny: pon.-pt. 16.00-18.00)

O nas

Obecnie prowadzimy zapisy na warsztaty

"WRESZCIE ŻYĆ"

- 12 kroków ku pełni życia do grup:

Imię
Nazwisko
Twój numer telefonu:
Twój e-mail:
Grupa
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

E-mail: grupy12krokow@gmail.com 

 

Telefon: +48 737 436 969 

(czynny: pon.-pt. 16.00-18.00)

Formularz

Kontakt

Warunki zakwalifikowania:

 1. ukończenie warsztatów 12 kroków dla chrześcijan w wymiarze min. 1,5 roku (18 miesięcy);

 2. chęć osobistego rozwoju i prowadzenia grup

 3. pomyślne przejście procesu rekrutacyjnego 

 4. wpłata I raty czesnego. Wpłata jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji uczestnika ze szkolenia.

 

Zgłoszenia osób niespełniających któregoś z powyższych warunków będą rozpatrywane indywidualnie.

 

Ilość miejsc ograniczona.

 

Rekrutacja:

I etap: Zgłoszenie (osobny załącznik) wraz ze skanem poświadczenia ukończenia warsztatów 12 kroków proszę przesyłać na adres: grupy12krokow@gmail.com w tytule maila proszę podać imię i nazwisko z dopiskiem: szkolenie 12 kroków

II etap: Rozmowa kwalifikacyjna trwająca do 50 minut, koszt 200 zł. Organizator szkolenia będzie się telefonicznie kontaktował z kandydatami, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.

III etap: kandydat mailowo otrzyma wyniki rekrutacji z prośbą o wpłatę minimum 2300 zł brutto na wskazane konto jako potwierdzenie wzięcia udziału w szkoleniu (wpłata w ciągu 7 dni od momentu otrzymania informacji o zakwalifikowaniu się na szkolenie). Wpłata jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji uczestnika ze szkolenia.

 

Dokumenty:   

Uczestnik po spełnieniu wszystkich warunków (m.in. obecność na zajęciach, uregulowane płatności) otrzyma zaświadczenie ukończenia szkolenia na prowadzącego warsztaty 12 kroków dla chrześcijan: Wreszcie żyć, Ku pełni życia! W wymiarze minimum 150 godzin zajęć dydaktycznych.

Miejsce szkolenia:

 

Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej SITIS na ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście od ul. Lubelskiej, schodkami w dół).

Blisko stacji linii M2 – Stadion Narodowy, oraz Dworca Kolejowego Warszawa-Wschodnia

 

Czas trwania szkolenia:

 

od listopada 2022 roku do lipca 2023 roku

– w sumie 150 godzin zajęć (9 zjazdów)

 

 

 

 

 

 

 

 

Koszt:

200 zł brutto za rozmowę kwalifikacyjną + 6300 zł brutto czesne obejmujące 150 godzin zajęć.

 

 

I rata:  2300 zł brutto płatna do 7 dni od momentu zakwalifikowania na szkolenie - wpłata jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji uczestnika ze szkolenia.

II rata: 2000 zł brutto płatna do 30.03.2023

III rata: 2000 zł brutto płatna do 12.06.2023

 

Istnieje możliwość wystawienia faktury na wskazane przez uczestnika szkolenia dane.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu na prowadzącego grupy 12 kroków dla chrześcijan "Wreszcie żyć", które odbędzie się w Pallotyńskim Centrum Pomocy Duchowej SITIS przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie.

Szkolenie jest skierowane do absolwentów warsztatów 12 kroków dla chrześcijan, osób nie pracujących zawodowo w obszarze pomagania i wsparcia psychologicznego i jednocześnie zmotywowanych do dalszego poznawania siebie, rozwoju i dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem kroczenia m.in. poprzez prowadzenie grup 12 kroków dla chrześcijan.

Celem szkolenia jest rozwijanie praktycznych umiejętności i wiedzy potrzebnych do prowadzenia grup 12 kroków dla chrześcijan oraz w dalszej perspektywie budowanie zespołu specjalistów, którzy będą się wzajemnie od siebie uczyć, rozwijać i wspierać w budowaniu społeczności osób dla których kształtowanie relacji z Bogiem, z innymi i z samym sobą są ważnymi aspektami życia osobistego i zawodowego. Od pierwszych spotkań szkoleniowych uczestnicy wraz z organizatorami będą współpracować w znajdowaniu lub tworzeniu przestrzeni do prowadzenia grup warsztatowych, tak aby uczestnik szkolenia po jego zakończeniu miał możliwość współprowadzić grupę.

Szkolenie obejmuje m. in. następujące zagadnienia: duchowość w kroczeniu; specyfika poszczególnych kroków, kwalifikacja do grupy warsztatowej, budowanie bliskości i relacyjności, proces grupowy a prowadzenie warsztatów, zakończenie warsztatów, superwizja i wsparcie w prowadzeniu warsztatów, kryzys psychiczny, budowanie umiejętności praktycznych, budowanie i kształtowanie swojego stylu pracy, poznawanie swoich zasobów, predyspozycji, możliwości, tzw. studium przypadków, oraz współtworzenie pierwszej grupy warsztatowej.Prowadzący zajęcia to długoletni praktycy w prowadzeniu grup 12 kroków dla chrześcijan, psycholodzy, teolodzy, psychoterapeuci.

Szkolenie dla prowadzących grupy warsztatowe 12 kroków dla chrześcijan

Nasz zespół tworzą:

 

Wioletta Baster - certyfikowana psychoterapeutka Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię małżeństw, par oraz terapię rodzin. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem pracy dydaktycznej, wychowawczej, katechetycznej z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie żona, matka, babcia. Miłośniczka przyrody i aktywnego wypoczynku w ogrodzie.

Ewelina Pietrzak - psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie, należąca do wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, posiadająca doświadczenie animatorskie oraz prowadzenia rekolekcji ewangelizacyjnych, ceniąca sobie praktykę medytacji ignacjańskiej. Prywatnie żona i mama trójki dzieci, odnajdująca radość w obcowaniu z naturą. Miłośniczka psów i kotów, spływów kajakowych oraz malowania akwarelami.

Lidia Cichocka – absolwentka psychologii klinicznej, podyplomowych studiów pedagogicznych oraz duchowości na AKW, psychoterapeutka uzależnień, uczestniczka wielu szkoleń i kursów z dziedziny psychologii, duchowości i przyrody, z doświadczeniem w prowadzeniu grup terapeutycznych i wspólnotowych. Zakorzeniona w duchowości ignacjańskiej, czerpiąca z mądrości Kościoła Domowego i Szkoły Nowej Ewangelizacji. Towarzyszenie drugiemu człowiekowi rozumie jako podróż do wrażliwego ludzkiego serca.Zakochana w Jezusie, mężu i synu.Każdą wolną chwilę wykorzystuje na obserwowanie przyrody, słuchanie śpiewu ptaków, czytanie książek i dekorowanie tortów.

https://www.domprzyjaciol.pl/

Karina Krześniak - Studentka psychoterapii w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich, wolontariuszka telefonu zaufania dla kobiet w trudniej sytuacji życiowej. Zafascynowana rozwojem osobistym oraz tematem relacji międzyludzkich. Pasjonująca się duchowością bycia w drodze. Głęboko zaciekawiona ludzkimi historiami.

Agata Wiewiórkowska - absolwentka Nauk o Rodzinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz arteterapii i terapii zajęciowej, zawodowo zajmująca się wsparciem pedagogiczno - psychologicznym dla rodzin z trudnościami, z wieloletnim doświadczeniem animatorskim w Ruchu Światło - Życie, w ramach międzynarodowego wolontariatu "Domy Serca" brała udział w 1,5 rocznej misji w Hondurasie. Uwielbia górskie wędrówki, taniec i kulturę latynoską.

Justyna Ciesielska - absolwentka kursu coachingu w duchu chrześcijańskim, zawodowo pracuje na rzecz poprawy zdrowia człowieka, w branży farmaceutycznej. Zaciekawiona historiami ludzkimi, rozwojem osobistym oraz szeroko rozumianą psychologią, od zawsze poszukiwaczka prawdy o sobie i otaczającym świecie. Głęboko wierzy, że dzięki wspierającej relacji z drugą osobą można wzajemnie się ubogacać i pełniej żyć. Oczarowana kulturą i językiem Brazylii.

Sylwia Grochowska - Posiada bogate doświadczenie w pracy z ludźmi, zaczynając od branży turystycznej przez gastronomiczna po pracę w organizacji pomocy społecznej. Lubi aktywny tryb życia i bycie w relacjach międzyludzkich. Zainspirowana uczestniczeniem w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych. Nastawiona na działanie, wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka. Z dużym poczuciem humoru. Pasjonatka majsterkowania, szycia i fotografii.

 

I nasza mentorka :)

Barbara Wangler - psychoterapeuta, absolwentka studiów magisterskich na kierunkach nauki o rodzinie, oraz pedagogika, oraz studiów doktoranckich z zakresu teologii moralnej, mediator. Od wielu lat kroczy ze swoimi grupami w programie, ostatnio też prowadzi szkolenia dla psychoterapeutów, oraz osób prowadzących warsztaty 12 kroków dla chrześcijan.

https://www.facebook.com/przystanekpsychoterapia

Warsztaty obejmują:

 

Spotkania grupowe raz w tygodniu i pracę własną z książką

(do nabycia u nas na pierwszych spotkaniach).

 

Koszt:

60 zł za każde spotkanie 2-godzinne, płatne z góry za cały miesiąc (niezależnie od nieobecności) + jednorazowy wkład 70 zł za książkę (płatne na pierwszym spotkaniu)

 

Planowane rozpoczęcie jesień 2022. 

    Warsztaty trwają około 15-18 miesięcy.      

                                                                      

 Zapisy na warsztaty:

 •  mailowe pod adresem: grupy12krokow@gmail.com  z podaniem swojego   nr telefonu, czasu pracy grupy - dzień tygodnia i godzina)

 • telefonicznie pod numerem: +48 737 436 969 (czynny: pon.-pt. 16.00-18.00)

 • lub poprzez formularz zgłoszeniowy                                              

 

 

Kwalifikacja:  

Po zapisie do wybranej grupy odbędzie się bezpłatna, około

30-minutowa rozmowa kwalifikacyjna z Prowadzącymi warsztaty.

Informacje ogólne

  Dom Przyjaciół

ul. Wodociągowa 9/8, Sulejówek 

Środa, godz. 09:00-11:30 (Lidia)

     SITIS Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej

ul. Skaryszewska 12 w Warszawie

        

Poniedziałek, godz. 14:30 - 16:30 (Basia)*

 

 

 

* inny koszt warsztatów: 80 zł za każde spotkanie 2-godzinne; 

Nabór do grup 

  Warsztaty są przeznaczone dla osób, które:   
 
  
 • Czują się samotne, zagubione, zranione i są spragnione zdrowych relacji;

 • Czują pustkę, bezsilność wobec niektórych swoich uczuć, myśli i reakcji;

 • Czują nieadekwatny lęk, wstyd, poczucie winy, złość, smutek i nie potrafią sobie z tym poradzić;

 • Czują potrzebę pogłębienia relacji z Bogiem;

 • Chcą się rozwijać w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi;

 • Poszukują przyczyn niepowodzeń, których doświadczają w swoim życiu;

 • Chcą doświadczyć wsparcia, akceptacji, ciepła i zrozumienia; 

 • Chcą poznać i bardziej doświadczać swoich uczuć;

 • Chcą rozpoznać swój potencjał i swoje zasoby; 

 • Chcą poprawić relacje ze sobą i z innymi;

 • Pragną mieć wpływ na swoje życie i czuć zadowolenie;

 • Pragną uzdrowienia psychicznego i duchowego;

Dla kogo są nasze warsztaty?

Jesteś na stronie zrzeszającej Zespół Prowadzących Warsztaty dla chrześcijan "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia”, głównie pracujących w Warszawie, przy SITIS Pallotyńskim Centrum Pomocy Duchowej. Cały nasz zespół ukończył szkolenie przygotowujące do prowadzenia warsztatów i w większości byłyśmy same uczestnikami warsztatów "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia”.